5 otázek pro…….Jakuba Tauše

1) Jak a kdy jste se rozhodl pro práci v advokátní kanceláři?
Už před nástupem do školy jsem věděl, že budu chtít vyzkoušet práci v advokátní kanceláři, abych zjistil, co taková práce obnáší a jaké jsou možnosti pro právníky, co se jejich budoucího směřování týče. Ve třetím ročníku jsem cítil, že je vhodný moment hledat práci v advokátní kanceláři a konfrontovat teorii s praxí.

2) Jaká oblast práva Vás nejvíc baví a jaká Vám naopak není blízká?
V průběhu studií mě nejvíce oslovilo občanské právo pro svou rozmanitost, dále pak právo pracovní. Na druhé straně je správní právo, oblast, která mi zatím sedla nejméně.

3) Co Vás při práci v advokátní kanceláři nejvíce překvapilo, či pobavilo?
Práce v Advokátní kanceláři Grinacová & Šulc je mou první pracovní zkušeností v této oblasti, a tak jsem zatím spíše zvědavý, co všechno práce v advokátní kanceláři přinese.

4) Jaké jsou Vaše profesní cíle?
Můj osobní cíl, při nástupu do školy, byl stát se soudcem. Nicméně v průběhu studia a na základě dosavadních zkušeností cítím, že by mě nyní spíše lákala práce advokáta v menší advokátní kanceláři nebo v budoucnu ve své vlastní.

5) Jak trávíte svůj volný čas, co je Vaší relaxací od práce?
Svůj volný čas trávím především sportem, což je můj největší odpočinek od práce. Dále rád chodím po horách a hraju na kytaru.