5 otázek pro…….Lucii Herodesovou

1) Jak a kdy jste se rozhodla pro práci v advokátní kanceláři?
Během svého studia na vysoké škole. Práce v advokátní kanceláři totiž umožňuje studentům propojit si odborné znalosti získané studiem se zkušenostmi z praxe, která přináší odlišné případy než ty vzorové v právnických učebnicích. A právě umět si poradit se složitým případem je podle mě důležitou dovedností pro každého advokáta.

2) Jaká oblast práva Vás nejvíc baví a jaká Vám naopak není blízká?
Nejvíce mě baví oblast práva soukromého, a to zejména právo občanské (hmotné i procesní) a kromě toho mě zajímá také právo trestní. Zatím jsem si naopak nestihla oblíbit právo správní, ale třeba se to časem změní.

3) Co Vás při práci v advokátní kanceláři nejvíce překvapilo, či pobavilo?
S prací v Advokátní kanceláři Grinacová & Šulc nyní teprve začínám, a proto na své první zážitky z této právní praxe teprve čekám.

4) Jaké jsou Vaše profesní cíle?
V současné době se soustředím hlavně na dokončení studia na vysoké škole, v budoucnu bych se ale ráda věnovala dráze advokátky, a to buď jako spolupracující advokát v advokátní kanceláři, případně si časem založila kancelář vlastní.

5) Jak trávíte svůj volný čas, co je Vaší relaxací od práce?
Ve svém volném čase si ráda odpočinu od studia či práce, a to podle nálady buď aktivně sportem, tancem či výlety, anebo pasivním odpočinkem, například četbou či hudbou.