Pět otázek pro…….Mgr. Borovičkovou

Na pět otázek, prostřednictvím kterých vám představujeme jednotlivé členy našeho týmu, v tomto týdnu odpovídá Mgr. Gabriela Borovičková

1) Jak a kdy jste se rozhodla pro advokacii?
Gabriela: V sekundě na gymnáziu jsme měli na hodině angličtiny za úkol napsat krátkou esej o našem vysněném povolání a já jsem napsala, že bych jednou chtěla být právníkem. Při studiu na právnické fakultě jsem pak šla na pohovor do advokátní kanceláře, při kterém na druhé straně stolu seděla Mgr. Grinacová jako čerstvá advokátka. Praxe v kanceláři pod jejím vedením se mi líbila natolik, že jsem se rozhodla v advokacii pokračovat i po skončení studia a letos už to bude pět let od začátku naší spolupráce.

2) Jaká oblast práva Vás nejvíc baví a jaká Vám naopak není blízká?
Gabriela: Nejvíc ze všeho mě baví kontakt s klienty, kteří za mnou přijdou s žádostí o radu, a já jim dokážu pomoci. Většinou se jedná o oblast občanského práva, řeším hodně občanskoprávních sporů, ráda klienty zastupuji u soudu. Řešila jsem i několik trestních věcí, při kterých jsem získala cenné zkušenosti, které doufám ještě v budoucnu využiji. Budu opakovat kolegy, ale není mi blízká oblast správního práva, instinktivně se jí vyhýbám :).

3) Na jaký případ ze své praxe nejvíce vzpomínáte?

Gabriela: Ve všech mých větších soudních sporech ještě nebylo soudem rozhodnuto, proto na případy zatím nevzpomínám, ale každý den je řeším v kanceláři. Doufám, že za pár let bude na co vzpomínat :).

4) Jaké jsou Vaše profesní cíle?
Gabriela: Na začátku příštího roku budu mít splněnou tříletou koncipientskou praxi, proto je mým současným profesním cílem úspěšně složit advokátní zkoušky a stát se advokátkou. Na další cíle přijde řada potom.

5) Jak trávíte svůj volný čas, co je Vaší relaxací od práce?
Gabriela: Ve svém volném čase si snažím co nejvíce odpočinout od práce – ideálně třeba při nějakém výletu na kole, při procházce nebo jakémkoliv jiném sportu. Relaxací je pro mě ale i to, když si dám záležet a o víkendu uvařím dobré jídlo, nebo když si přečtu pěknou knížku.