Pět otázek pro …Mgr. Grinacovou

Pro měsíc březen jsme si pro Vás připravili představení členů našeho týmu prostřednictvím 5 otázek týkajících se práce, ale i volného času…jako první odpovídá Mgr. Hana Grinacová.

1) Jak a kdy jste se rozhodla pro advokacii?
Hanka: Pro studium práva jsem se rozhodla již na základní škole, v podstatě to pro mě byla jediná myslitelná volba povolání, kromě toho, že jsem vždy chtěla být prezidentem :-). Dlouho jsem však byla přesvědčená, že se ze mě stane soudce, nástupem do advokátní kanceláře na studentskou praxi jsem však toto předsevzetí přehodnotila.

2) Jaká oblast práva Vás nejvíc baví a jaká Vám naopak není blízká?
Hanka: Vždy jsem tíhla k trestnímu právu, postupem času jsem se ale přiklonila více k právu soukromému. Již na škole jsem se obávala správního práva, finačního práva a práva sociálního zabezpečení, což trvá i v praxi, i když se ne vždy dá těmto oblastem vyhnout.

3) Na jaký případ ze své praxe nejvíce vzpomínáte?

Hanka: Z práva nemovitých věcí je to určitě prodej hotelu v Českém Krumlově, na kterém jsem spolupracovala, jinak je to každý případ z trestního práva.

4) Jaké jsou Vaše profesní cíle?

Hanka: Mým tajným přáním bylo založit si vlastní advokátní kancelář, tento sen si již plním. Ráda bych vybudovala středně velkou advokátní kancelář s několika pobočkami po České republice. Uvidíme, jak se nám bude dařit.

5) Jak trávíte svůj volný čas, co je Vaší relaxací od práce?
Poslední měsíce trávím veškerý čas s mojí malou dcerou, což mě odreaguje od veškerých pracovních starostí spolehlivě. Před jejím narozením, ale i po něm, je však nejlepším způsobem relaxace odcestovat mimo Prahu. Je jedno, zda v Čechách, nebo za hranice republiky, ale pouze tehdy celý den nezapínám notebook a telefon nechávám v tašce.